Ostrava, Česká republika

  Po - Pa 8.00 - 18.00

Rozšířená realita a servisní postupy

Servisní kontrola strojů

pomocí rozšířené reality


Pojem virtuální realita už mnozí znají. Nasadíte si brýle a ocitáte se na jiném místě, kde můžete trénovat, simulovat, učit se a hrát si. Pojem rozšířená realita patří v českém průmyslu k novějším a funguje tak, že skrze tablet, mobilní telefon, nebo speciální brýle pro rozšířenou realitu vidíte v našem skutečném světě údaje, které mají další přínos pro kontrolu procesů či predikce.

 

Rozšířená realita usnadňuje opravy, zkracuje čas a zlepšuje jejich kvalitu, je proto stále více využívána při servisních opravách. Servisní pracovníci dokážou lépe diagnostikovat příčinu poruchy a opravit tak poškozené přístroje. Mechanici mohou vidět animované části, které je třeba opravit, nástroje, které je třeba využít a posloupnost akcí, které je třeba vykonat. Obdrží též trojrozměrné informace nebo zvukové pokyny pro každý pracovní krok. Takto postupuje například společnost BMW při servisu svých vozů, při kterém si servisní 23 technik nasadí brýle rozšířené reality, načež se mu na sklíčkách zobrazují informace o postupu servisních operací, jednotlivých součástkách i o nářadí, které je k danému kroku zapotřebí.

 

Jsme také schopni bezpečně napojit technologií AR na Vaše online systémy a předávat zaměstnancům data pomocí tabletu či telefonu v reálném čase.Na videu níže můžete vidět názornou ukázku pro pracovní postup na pracovišti pomocí rozšířené reality. Takovéto postupy jsme schopni dostat na chytré telefony, tablety či brýle pro rozšířenou realitu.


Ve firmě BMW není rozšířená realita nic nového a používají tuto technologii již několik let, protože ví, že čas jsou peníze a také proto, že společnost jako BMW si chyby v servisování a údržbě svých vozů nemůže dovolit.


Pokud Vás zajímá tato technologie a měli byste zájem o její nasazení ve vaší společnosti, kontaktujte nás. Přijedeme za Vámi, navnímáme Vaši situaci a navrhneme vhodné technologické řešení přímo pro Vás a Vaši společnost.