MĚSTO ZLÍN

Po stopách Tomáše Bati 

s imerzivním průvodcem

Při procházce Zlínem nemůžete minout osobnost a dílo Tomáše Bati – velkého vizionáře, úspěšného podnikatele, „krále obuvi“, ale i starostu Zlína, jenž zásadně proměnil tvář byznysu, stejně jako architektury svého rodného města a okolí. Krom svačiny si na prohlídku Zlína „přibalte“ naši aplikaci Baťův Zlín – mobilního průvodce nabitého informacemi o pamětihodnostech a historii města, ale i kvízy, interaktivními hrami, fotkami a prvky rozšířené reality (AR). Pokud navíc splníte úkoly na všech stanovištích, v infocentru u radnice na vás čeká odměna. Za absolvování trasy s 15 zastaveními si ji rozhodně zasloužíte!

Sestřih z aplikace Baťův Zlín

Přemýšlíte o podobné aplikaci?

Ozvěte se, pomůžeme vám.

Putování za dědictvím Tomáše Bati nabídne interaktivní kvízy, rozšířenou realitu i lákavou odměnu

Aplikace slouží jako turistický průvodce v mobilu, kde najde poučení i zábavu celá rodina. Na úvod si zvolíte dlouhou nebo krátkou trasu a podle toho navštívíte až 15 míst ve Zlíně. Po posledním vyzkoušení aplikace na místě jsme zjistili, že dlouhá trasa je opravdu obsáhlá a když všechny zastavení a interakce, která aplikace nabízí, spojíte s přestávkou na oběd, vyjde z toho parádní celodenní výlet se spoustou informací a zábavy.  Na každém zastavení tedy vám appka nabídne informace a povídání o lokalitě či osobnosti, fotografie a soutěžní kvízy. Vybrané kvízy navíc obsahují rozšířenou realitu, 360° virtuální prohlídky budov, mluvící sochy členů Baťovy rodiny či hry, které spolehlivě zabaví všechny generace.

 

Abyste nezabloudili, k dispozici máte stylovou, ručně ilustrovanou mapku Zlína s vyznačenými stanovišti a snadným přepínáním mezi nimi. Mapka vám v reálném čase ukazuje vaši pozici a tak se budete lehce orientovat ke všem zastavením. Mapku navíc plánujeme v dalších fázích oživit kreslenými animacemi. Připomínáme, že musíte splnit všechny kvízy, abyste si ve zlínském infocentru mohli přijít pro odměnu. Co konkrétně vás čeká, vám však prozrazovat nebudeme 😊.

Aplikace nabízí moderní menu, hry, rozšířenou realitu a kvízy. Za jejich úspěšné splnění vám dají v infocentru na radnici skutečnou odměnu. Každý si tak odnese kus Zlína až domů.

Odkaz Tomáše Bati žije dál (nejen) ve Zlíně

Klíčovou postavou v dějinách Zlína byl Tomáš Baťa (1876–1932) – průmyslník a zakladatel slavné obuvnické společnosti Baťa. Jeho inovativní přístupy k výrobě, marketingu a zaměstnaneckým podmínkám udělaly z Baťova jména globálně uznávaný brand. Zlín se díky němu stal vzorem moderního urbanistického plánování s důrazem na funkčnost a efektivitu. Baťův odkaz je dodnes patrný jak ve zdejší architektuře, tak v činnosti a zaměření průmyslových podniků a Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. A svůj obdiv k Baťovi neskrývá ani Vojtěch Buday, zakladatel Tasty Air: „Pro mě osobně je Tomáš Baťa velkou inspirací. Myslím, že na lidi asi nemusel každý den působit jako milý člověk, ale jeho odhodlání a ambice dozajista inspirovalo a inspiruje dodnes.”

 

Není divu, že se osobnost a dílo Tomáše Bati a jeho rodiny staly hlavním lákadlem cestovního ruchu v regionu. Jeho čerstvým přírůstkem je mobilní aplikace s rozšířenou realitou Baťův Zlín, kterou vytvořilo naše studio Tasty Air ve spolupráci s Městským informačním a turistickým střediskem Zlín.

Přineste svým návštěvníkům pohlcující zážitky díky AR.

Pojďte s námi probrat možnosti realizace.

Baťovsky střižená appka, která baví, vzdělává i motivuje k výkonu

K vývoji mobilní aplikace jsme přistupovali s typickou baťovskou poctivostí, precizností a důrazem na každičký detail. Základem jsou snadná a přehledná navigace, vysoká kvalita interaktivity a do detailu „vymazlená“ kreslená mapka Zlína s jeho domy, továrnami, parky, řekou a dalšími urbanistickými prvky. Texty a kvízy vznikly ve spolupráci s vedením infocentra a krom vizuálního efektu nabídnou zajímavé povídání o Zlíně i pohnutých osudech rodiny Baťů. Během putování si tak vyslechnete vyprávění mluvící sochy Jana Antonína Bati nebo Marie Baťové, manželky Tomáše Bati. Design, barvy, font a infografika jsou plně v souladu s oficiálním vizuálním jazykem „Baťova regionu“, jak jej reprezentuje web batuvregion.cz.

 

Na projektu se nám líbí i to, že kromě digitálních požitků motivuje uživatele k několikahodinové procházce Zlínem a k získání odměny na jejím konci, a to i při absolvování kratší trasy. V plánu je aplikaci dále rozšiřovat o nové stanoviště, funkce a zábavné úkoly. Z pokračování spolupráce máme v Tasty Air všichni velkou radost: „Líbí se nám, že jsou na radnici lidé, jako Eva Manišová, nebo Marcela Herinková, které se neustále zapojují do kreativy, nových návrhů a pilování aplikace a chtějí ji tak dovést k dokonalosti. Toto nám u ostatních klientů zatím chybělo a jsme za takovou proaktivitu strašně moc rádi.”

 

Aplikaci Baťův Zlín si můžete zdarma stáhnout na telefonech s iOS nebo Android. K dispozici je česká i anglická verze.

Odkaz na stažení aplikace

Máte zájem o podobnou aplikaci s AR pro vaše město, muzeum či turistické centrum?

V Tasty Air již od roku 2019 pomáháme turistickým centrům, městům a muzeím vytvářet nové, digitální projekty, které umí přilákat a zaujmout návštěvníky. Na kontě máme hned několik aplikací a digitálních řešení s virtuální a rozšířenou realitou, jež přinesly vyšší návštěvnost a oblibu infocenter (TIC Brno)muzeí (Muzeum umění Olomouc), hradů a zámků (Hukvaldy) nebo uměleckých galerií (Virtuální galerie VIR) – prohlédněte si naše další Reference.

Výstupem mohou být:

■ Interaktivní návštěvnícké trasy

■ Mobilní aplikace s rozšířenou realitou

■ Multimediální animovaní průvodci

■ Mluvící historické postavy či oživlé sochy

■ Hry, kvízy, interaktivní úkoly a 3D animace

■ Kreslená videa a příběhy

Napište nám

Povinné pole.
Povinné pole. Špatně zadaný email.
Povinné pole.
Povinné pole.
Vaše zpráva byla odeslána. Děkujeme. Ozveme se vám co nejdříve.
Omlouváme se ale došlo problému, vaše zpráva nebyla odeslána. Zkuste prosím napsat na mail vojtech@tastyair.cz přímo ze svého emailového klienta. Děkujeme.