CZECH VR FEST - byli jsme tam !!!

Připravili jsme pro vás krátké shrnutí z konference Czech VR Fest, který se konal 17.-19.6 v Praze na ČVUT, CIIRC. Do Prahy jsme dorazili ve středu 19. června, abychom se mohli co nejlépe aklimatizovat. Vychutnat si hlavní město v podvečerních hodinách a omrknout novinky v Praze. Příkladem je opravené národní Muzeum, které je opravdu krásné.


Druhý den brzy ráno jsme vyrazili do budovy ČVUT již před 8:00 abychom nachystali naše ukázkové místo a mohli návštěvníkům předat naši pozitivní flow. Během první hodiny jsme měli vše nachystáno a začali jsme čekat návštěvníky konference.


Hned po otevření konference za námi zavítala rodinná firma ze Slovenska a vedli jsme zajímavou diskuzi na téma VR/AR ohledně rekonstrukce historické budovy. Jednalo se o zpracování digitálních části středověkého hradu na východě Slovenska. Z pohledu potencionálního návštěvníka hradu nám to přišlo velmi zajímavé. Podívat na jednotlivé části hradu v dobovém vyobrazení ve virtuální či rozšířené realitě je určitě něco.


Dopoledne běželo velmi svižně, na chvíli jsme si nesedli a když už to vypadalo že bychom mohli, dorazili za námi filmaři z Mostu. Na první pohled úžasní pánové, ze kterých číšil optimismus a radost. Debatovali jsme na téma virtualizace dobových prostorových fotek a zpracování tématických částí muzea z doby hornické. Máme společné téma a tím je uhlí, u nás na Ostravsku jsme těžili černé a na Mostecku hnědé.


Den se velmi rychle překlopil do části odpoledne a povídali jsme si o možnosti školení zaměstnanců proti nebezpečnému jadernému odpadu. Dále prezentace parfému pomocí digitálních technologií byla pro nás výzva. Jak zajistit přes VR jednotku také vnímání na úrovni čichové. Naštěstí známe tento, řekli bychom, nádstavec, který klientovi může velmi pomoci. Věříme, že tento doplněk tomu může velmi pomoci https://feelreal.com/


Výše uvedené příklady byly pouze střípek toho co jsme zažili a přišlo nám zajímavé se o tom zmínit. Jsme rádi, že firmy o virtuální realitě už přemýšlejí v širším kontextu.


Velmi nás potěšila zpětná vazba ze strany návštěvníků konference, věříme že jsme předali dostatečné množství informací. Uvědomili jsme si, že už i o nás se mluví jako o Tasty Air, firmě zabývající se virtuální a augmentovou realitou a né jen o herní společnosti z více než 15-ti letou stálicí na trhu. Také se těšíme na možnou spolupráci s Vítem Urbanem z firmy Etnetera.


V návaznosti na konferenci určitě posílejte dotazy.

Tým TastyAir