Konference ICOM Praha 2022

Tasty Air míří na mezinárodní muzejní konferenci ICOM Praha 2022

Tasty Air a naše interaktivní aplikace se chystají na prestižní mezinárodní muzejní konferenci ICOM Praha 2022, jehož ústředním mottem je Síla muzeí. Od 22. do 24. srpna zde budeme prezentovat naše virtuální rekonstrukce Zdíkova paláce ze 12. století, 3D prohlídky a animace z kostela v Kadani, Židovského muzea v Praze a další projekty. Naše expozice tak obohatí jeden ze čtyř panelů konference s názvem Komunikace: Muzea a nové technologie, který se soustředí na využití technologií pro prezentaci a ochranu kulturního dědictví.

 

Ukážeme, jak cestovat časem i chránit české kulturní dědictví

Na tento unikátní event se poctivě připravujeme již několik týdnů. Chceme návštěvníkům ukázat, jak umíme s pomocí technologií typu VR, AR, 3D skenování apod. zatraktivnit prohlídku muzeí, hradů, zámků a dalších kulturních památek, a to na příkladech úspěšně dokončených projektů z naší dílny – vizte sekci Reference.

Na konferenci proto předvedeme, jak lze „cestovat časem“ formou virtuální rekonstrukce Zdíkova paláce v Olomouci, jejž si zájemci budou moci projít v podobě z 12. století s pomocí herního ovladače na velké televizi nebo ve virtuální realitě. Do Prahy dále vezeme 360° virtuální projekci na 27palcovém monitoru, kde si návštěvníci prohlédnou 3D skeny, 3D animace a videa, které jsme připravili v rámci digitalizace kostela Čtrnácti svatých pomocníků v Kadani nebo výstavy Židovského muzea v Praze.

Pro jednoduchost jsme uvedené technologie a projekty skloubili do jedné přehledné aplikace s intuitivním ovládáním, takže si virtuální či rozšířenou realitu užijí i lidé bez technického know-how.

Dále chceme představit dokončené projekty s rozšířenou realitou (AR), jež jsme vytvořili pro Turistické informační centrum Brno a hrad Zborov na Slovensku. Krom muzejníků bychom totiž rádi oslovili české a zahraniční zástupce turistických center, nejrůznějších památníků či skanzenů, stejně jako odborníky v oblasti restaurátorství, pro které má např. 3D skenování významný přínos.

 

O konferenci ICOM (International Council of Museums)

Z naší cesty na konferenci máme o to větší radost, že se jedná o zcela jedinečnou událost na světové muzejní scéně.

Konferenci každoročně pořádá organizace Mezinárodní rada muzeí (International Council of Museums), jež vznikla v roce 1946 a v současnosti sdružuje téměř 49 000 profesionálů z muzejnického odvětví ze 142 zemí a regionů světa. Letošní ročník bude mít hybridní formát, a konference se tak můžete zúčastnit jednak osobně v Kongresovém centru Praha, jednak online.

Týdenní konference s bohatým programem nabídne přednášky světových expertů, panelové diskuse, workshopy, kulaté stoly, networking či muzejní veletrh. Letošní ročník se zaměří na 4 klíčové tematické bloky: Smysl: Muzea a občanská společnost, Udržitelnost: Muzea a schopnost překonávat krize, Vize: Muzea a vedení, Komunikace: Muzea a nové technologie. Právě poslední panel vhodně doplníme v našem stánku s ukázkami projektů z naší dílny Tasty Air.

 

Už teď se můžete těšit na fotky a další dokumentaci z naší účasti na konferenci. Sledujte naše aktivity na webu a sociálních sítích Facebook a LinkedIn!