Jak funguje augument reality od Google?

 

 

Virtuální a rozšířená realita se stále více dostává do povědomí lidí. A je to tak zcela v pořádku. Výkřik moderních technologií přináší uživatelům nejen mobilních telefonů zcela nový obsah, který je prakticky během vteřiny přetavený do fyzického světa. Jinými slovy díky Google AR máme pocit, jako by veškerý digitální obsah byl s námi, případně kolem nás či v prostoru, který se kolem nás rozprostírá.

 

Co je to AR?

Google AR je nová funkce, jistá forma rozšířené reality, která je vytvořená pomocí takzvaného ARCore. Právě díky této technologii prakticky veškeré aplikace stažené v mobilním telefonu s námi fungují (a aktualizují se), aniž bychom museli něco nově stahovat. Díky funkci otevíráme nejen ve svém mobilním telefonu funkce, které se nám mohou v běžném životě hodit. Nakupování, učení se, tvoření nebo obecně vnímání světa jako takového.

 

Díky technologii, která je podle všeho naší budoucností, nabýváme na pocitu, že veškerý digitální obsah je nám užitečný stejně, jako věci v reálném světě. Není třeba už nic popisovat (mnohdy ani nevíme, jak danou věc, kterou hledáme, specifikovat), ovšem díky Augument Reality (AR) to snadno definujeme a vložíme do obrazu. Stačí jen namířit fotoaparát...

 

Detaily najdete například zde: https://arvr.google.com/

 

AR jako nezaměnitelný pomocník při vyhledávání

Google AR využijeme nejen při vyhledávání na Googlu. Pomocí AR a funkce Google Lens se během chvíle dozvíme, co je objekt před námi. Případně pomocí jedinečné technologie můžeme leccos umístit i na objekty před námi. Mohou to být dokonce i 3D objekty.

 

 

Živě v Google mapách

Využíváte Google Mapy jako svou navigaci, kterou máte prakticky neustále v kapse nebo kabelce? Pomocí rozšířené reality se rázem můžete octnout živě právě v aplikaci. Díky této funkci se snadno zorientujete prakticky kdekoliv, aniž byste museli dlouho přemýšlet nad tím, kterým směrem se vydat.

 

 

Další zajímavosti o rozšířené realitě: tastyair.cz/blog/category/rozsirena-realita/

Také vyvíjíme rozšířenou realitu: tastyair.cz/rozsirena-realita-na-miru/