OCULUS Quest - aneb kabely nejsou třeba

Proč bychom měli být neustále limitováni kabláží, která nás víceméně pouze omezuje? Vždy když máme na očích brýle firme HTC nebo Samsung vždy máme takové to jemně nepříjemné svědění za ouškem, kdy si povědomě říkáme "musím si dát pozor, musím si dát pozor".."nechci kabel zatrhnout, nebo si na něj šlápnout".

 

Ano, někdo by mohl namítnout "ale co výkon, potřebujete velký výkon" I když máme rádi kutila Tima, tak tady přesně víme co chceme a co můžeme očekávat. Výkon v nových bezdrátových brýlích je dostačující na to, abychom mohli prezentovat projekty v opravdu parádní kvalitě a jako bývalá herní firma s obrovskou zkušeností v enginu Unity 3D, umíme velice dobře pracovat s optimalizací VR scén a 3D modelů, takže výkonu se opravdu nebojíme. A hlavně...nepříjemného svědění za uchem jsme se již konečně zbavili. A jak?

 

Pořídili jsme do TASTY AIR nejnovější brýle firmy OCULUS s označením Oculus Quest. Díky novému modelu brýlí využijeme možnost používat obě ruce, tak jako u kabelových systémů, ale nejsme limitování vzdáleností, "našlapanou" ve virtuálním světě. To znamená, že se klidně můžeme projít po fotbalovém stadiónu pokud kolem sebe budeme mít dostatek prostoru ve skutečném světě.

 

Díky těmto novým brýlím se oproti předchozí verzi Oculus GO dají zapojit nejen obě ruce, ale i celé lidské tělo do procesu školení, bezpečnosti práce a dalších námi nabízených služeb jako je třeba virtuální architektonická vizualizace. Postavíme Vám dům ve VR, s brýlema se potom půjdeme postavit třeba na hřiště, kde je dostatek prostoru pro chůzi a vy si tak dům můžete obejít ze všech stran. Tady bychom opět vyzdvihli výhodu Oculus Quest, není třeba mít brýle připojené na výkonnou PC stanici. Prostě si je vemete do ruky a jdete.

Na čem teď tedy pracujeme? Především na přepracování VR školení pro Ostravskou firmu na obrábění hlav motoru, kdy si na naši nabídku ihned vyžádali novější verzi školení na tyto VR brýle. Školení pro nové zaměstnance tak bude ještě propracovanější a to včetně závěrečných testů ve VR, které zaměstnanec musí zvládnout vyplnit správně. Víme, že analytika jsou také důležitá, takže do tohoto projektu vkládáme i funkce pro sběr dat, která vznikají v průběhu celého školení jednoho zaměstnance.

 

Do našich VR školících aplikací také plánujeme zařadit i jazykové mutace a to z důvodu přilivu cizojazyčných pracovníku do České republiky.

 

Pokud máte zájem a vlastníte brýle OCULUS GO či OCULUS QUEST, neváhejte nás oslovit. Velmi rádi Vám pošleme naše demo-školení na váš Oculus účet a vy si tak budete moct školení vyzkoušet.