Virtuální prohlídka kláštera Porta coeli

V Předklášteří u Tišnova se nachází klášter Porta coeli, kde i dnes žije komunita sester cisterciaček. V jeho blízkosti leží Podhorácké muzeum, ve kterém mohou návštěvníci zhlédnout několik stálých expozic.

 

Zajímavá oblast, která si zcela jistě žádá pozornost širší veřejnosti. V Tasty Air jsme pro tuto atraktivní památku vytvořili její virtuální prohlídku, abychom pomohli přilákat návštěvníky z větších dálek. 

 

„Stěžejní výhodou naší virtuální prohlídky je její plná editovatelnost. Můžeme pohodlně přidávat informační body, videa, interaktivní hry i animace. Navíc běží na vlastních serverech muzeí, galerií a jiných kulturních organizací. Další výhodou je rychlá orientace a přemístění se z jedné částí virtuální prohlídky na druhou, a to díky mapce s interaktivními body,“ zmiňuje Vojtěch Buday.

 

Virtuální prohlídka budí zájem i u případných zájemců, kteří nad samotnou návštěvou kláštera Porta coeli stále váhají. Návštěvníci kromě vizuálního získají i nenahraditelný vzdělávací zážitek. 

 

 

"Chceme podpořit zájem i u těch, kteří rádi soutěží a nebaví je stereotyp. Do prohlídky umíme vložit i vzdělávací kvízy a evaluační nástroje. A největší výhodou je nezávislost na službách třetích stran, takže nejsou třeba žádné měsíční poplatky za provoz a funkčnost VR prohlídky." doplňuje Vojtěch Buday. 

 

Léto sice končí, ale barevný podzim láká k zajímavým poznáváním. Klášter Porta coeli tak může být pro mnohé jedním z tipů, jak vyplnit program některých z nadcházejících víkendů. Samotná prohlídka je obohacena i videem s historickým audiovyprávěním.