Virtuální realita pro společnost Váhala

Vývoj aplikace s virtuální realitou pro společnost Váhala

Historie rodinné firmy Váhala, která se zabývá výrobou a prodejem kvalitních masných a lahůdkářských výrobků, sahá až do roku 1927. Od té doby až dodnes stále dodržuje obrovskou kvalitu svých výrobků, což chce lidem dokázat i skrze virtuální aplikaci, kterou pro ni na míru vyrobila ostravská společnost Tasty Air.

Proč virtuální realita?

Za pomoci aplikace pro virtuální realitu budou mít partneři i zákazníci možnost nahlédnout do prostor, které běžně zůstávají skryty. Mohou se podívat přímo na místa, kde se vyrábí šunky a další masné speciality a přesvědčit se o jejich kvalitě – výrobky jen z masa a koření, bez přidávání náhražek v podobě mouky, sóji či separátů.


Zajímá vás něco podobného a také byste svou firmu či výrobu rádi přiblížili svým partnerům či široké veřejnosti skrze virtuální realitu? Ozvěte se nám!


Záruka kvality

Společnost Váhala dbá na tradice a také proto by skrze aplikaci s virtuální realitou ráda chtěla poukázat i na to, že ručně zpracované výrobky jsou oproti těm strojově zpracovaným daleko lepší a kvalitnější. Přímo v aplikaci lze najít srovnávací tabuli výroby ručně opracované šunky oproti té strojově zpracované. Výhody jsou zřetelné na první pohled.


K čemu aplikace slouží

Obchodníci společnosti Váhala budou aplikaci s virtuální realitou ukazovat například svým partnerům a nákupčím, kteří mají tendenci často tlačit ceny výrobků dolů. Obchodníci společnosti Váhala tak získávají dokonalý a do detailu propracovaný nástroj, díky kterému budou mít možnost obhájit ceny ručně zpracované šunky.

 

Dalším účelem aplikace je přiblížit roli řezníků široké veřejnosti. Zájemců o řemeslo řezníka je bohužel každým rokem méně a méně (například minulý rok se v Moravskoslezském kraji za řezníka vyučili pouze dva lidé), proto má společnost Váhala za cíl vyzdvihnout tohle řemeslo pomocí aplikace s VR, která by se do budoucna mohla dostat třeba i do škol.


Neomezené možnosti virtuální aplikace

Tvorba aplikace, za kterou stojí naše společnost Tasty Air, byla rozplánována na tři fáze.  

 

Jako první bylo dokončeno virtuální prostředí, ve kterém je možné se pohybovat, prohlížet si stroje, pouštět k nim videa a číst informace z doplňujících textů. Vše je nastaveno uživatelsky velice přívětivě, tudíž i lidé, kteří ještě nikdy neměli brýle pro virtuální realitu na hlavě, hravě zvládnou aplikaci ovládat. A i pro ty, kteří se virtuální reality opravdu bojí, jsou obchodníci společnosti Váhala připraveni představit interaktivní prohlídku na tabletech pomocí speciální funkce Screen Mirroring.

 

Následují další fáze, v rámci kterých budou prováděny například animace strojů, díky kterým celá scéna ožije a dojde tak k ještě přesnějšímu přiblížení výroby. Stejně tak se v prostoru budou pohybovat virtuální postavy, které budou ve virtuálním prostředí pracovat, pohybovat se a mluvit.

Na "vlastní ruce"

V poslední fázi přípravy virtuální aplikace pro společnost Váhala dojde k zařazení funkcí, díky kterým bude dokonce možné maso virtuálně připravovat, krájet, ukládat do forem a vyzkoušet si tak v podstatě celý proces výroby na vlastní kůži.


K ještě většímu prožitku celého procesu pomůžou brýle pro virtuální realitu Oculus Quest, pro které jsme v Tasty Air celou aplikaci vytvořili. Tyto brýle podporují používání funkce hand tracking, která uživatelům umožňuje ovládání všeho ve virtuální realitě jen s pomocí rukou a prstů. Nejsou tedy potřeba žádné speciální ovladače a ovládání aplikace je tak daleko intuitivnější a jednodušší.


Zajímá vás něco podobného a také byste svou firmu či výrobu rádi přiblížili svým partnerům či široké veřejnosti skrze virtuální realitu? Ozvěte se nám!