VR 360 video v praxi

VR 360 video


Virtuální realita nemusí být nutně jenom forma zábavy, která zaplní volné odpoledne strávené s rodinou nebo přáteli. Mluvíme také o způsobu, jak zaškolit zaměstnance nebo naučit se reakcím v konkrétních situacích, jež jsou sice zprvu simulované, v reálném životě jim však s velkou pravděpodobností můžeme čelit. V souvislosti s inovativní technologií stojí za zmínku i VR video čili škálovatelná a vysoce efektivní technologie umožňující generovat kvalitní obsah do virtuální reality. Jedná se finančně dostupnou záležitost, která v člověku vyvolá reálný pocit skutečnosti.


360 video lze využít v mnoha odvětvích

Tato inovativní technologie nachází své místo v mnoha odvětvích podobně jako VR jako taková. Lze s její pomocí vzdělávat zaměstnance, kterým bude nabídnuta přesná simulace nějakého vzdělávacího procesu na používaný stroj či bude předveden pracovní postup. Simulují se také krizové situace, které již byly zmíněny. Díky tomu se lidé učí správným reakcím a v reálném životě je tak už nic nepřekvapí.

Jinými slovy je to skloubení zábavy a vzdělávání, což je efektivní způsob, jak se s chutí a radostí učit novým věcem. Generovat lze do virtuální reality prakticky jakýkoli obsah, který je díky inovaci daleko atraktivnější než v klasických podobách.


Videa pro virtuální realitu všechno mění

Pryč jsou doby, kdy bylo vzdělávání nudnou záležitostí. Dnes lze učit jednotlivce efektivně, ať už mluvíme o zaměstnancích společnosti nebo o škole, v jejíž lavicích stojí věčně znudění studenti. Z dosavadních referencích, za nimiž stojí jedinci, kteří s videem pro virtuální realitu měli již svou zkušenost vyplývá, že se jedná o kreativní a atraktivní způsob, jak se naučit něčemu novému. Předně se zmiňuje ve spojení s povinným školením ve firmách, což obvykle nepřinášelo jakékoli ovoce. S VR je však zájem o ně daleko větší a v konečném důsledku si z nich lidé i něco víc odnesou.

Dalo by se říct, že jedinečná technologie nyní všechno mění. A to nestojí mnoho na to, že se stále jedná o vekou konkurenční výhodu. V porovnání s běžnými podobami školení je VR 360 video mnohonásobně výhodnější po finanční stránce.


Snadné převádění, vysoká kvalita

Díky jedinečné technologii je možné snadno převést jakoukoli část vzdělávání do virtuální reality. Chcete své zaměstnance naučit správnému vystupování nebo je seznámit se základními chybami, kterých se při komunikaci s klienty dopouští? 360 videa mohou být prakticky o čemkoliv, vždycky však budou po stránce kvality tím nejlepším, co současný svět nabízí.

I když je virtuální realita po technologické stránce na vysoké úrovni, stále se přichází s novými a inovativnějšími řešeními, které posouvají pomyslnou laťku nahoru a ještě výš. Je pouze otázkou spekulací, kam až se virtuální realita videa dostanou či kam se dostane technologie jako taková.


Proč školit s VR?

Je sice pravdou, že se technologie VR neustále vyvíjí, už nyní se jedná o konkurenční výhodu, kterou mohou zaměstnavatelé použít ve svých firmách v rámci školení. Podle mnoha odborníků (a vyplývá to také ze zkušeností) se jedná o jednu z nejefektivnějších metod školení. VR posouvá především efektivitu školení na vyšší úroveň, jelikož každého jednoho účastníka zaujme nejen zvukově či vizuálně. Zapojuje se daleko více smyslů, což vede k naprostému soustředění jedince i k lepšímu zpracování získaných informací. Navíc je to jistá forma zábavy, na kterou se budou pracovníci těšit.


Předním benefitem VR a videí pro virtuální realitu je možnost nechat si je vytvořit na míru. Školení může být zaměřeno na to, v čem vidíte mezery nebo s čím vaši zaměstnanci bojují nejvíce.