Vzdálená podpora ve spojení s rozšířenou realitou a chytrými brýlemi Vuzix M400

Funkce REMOTE ASSIST pomocí

Tasty Air a Vuzix

Vzdálená podpora (RemoteAssist) je dnes běžně používána v mnoha odvětvích. Není nad to, zavolat odborníkovi a zeptat se jej na postup, pokud zrovna řešíte nějaký problém. Klasické telefony jsou rychlé a během sekundy vás spojí s kýmkoliv na světě, ale například ve strojírenství, zdravotnictví nebo stavebnictví je nutné soustředit se plně na práci a mít k ní volné ruce. Nejefektivnější je tedy vzdálená podpora (RemoteAssist) na bázi rozšířené reality. Jedná se o stále více populárnější funkci, se kterou pracuje i společnost Tasty Air.


Využití v praxi

Žádný stroj není nesmrtelný a je potřeba pravidelně provádět jeho servis. Specializovaný servisní technik na daný stroj nemusí být vždy po ruce a třeba i z finančních důvodů je výhodnější mít jednoho specialistu, který se bude starat o více provozů a tím se znásobí jeho účinnost. Bude-li potřeba provést servis, operátor vzdálené podpory se s lokálním pracovníkem může spojit skrze videohovor, který probíhá přes chytré brýle Vuzix, které kromě hlasu přenášejí i obraz. Specialista tak v reálném čase vidí, jak pracovník postupuje a dokáže mu krok za krokem poradit a případně na brýle zakreslit grafiku, poslat obrázky a náčrtky s návody, které jsou pro správný postup důležité.

 

Díky přesnému postupu a reálnému přenosu prováděných úkonů mezi specialistou a pracovníkem je zvyšována produktivita, ale i bezpečnost. Chytré provedení v podobě brýlí navíc pracovníkům umožňuje mít zcela volné ruce pro práci. Nemusí se obtěžovat s držením telefonu či tabletu (hands-free řešení).


Digitalizace postupů

Nedávno jsme se u nejmenovaného klienta dozvěděli, že si zaměstnanci pomáhají svépomocí tak, že si na mobil natáčejí vlastní návody a vytvářejí z nich videa u strojů, ke kterým nemají momentálně k dispozici originální dokumentaci. Tento postup prý ale není moc produktivní a má své mouchy. Proto chtěl klient přejít na další metu tím, že mu společnost Tasty Air dodá návody pomocí rozšířené reality a brýlí Vuzix M400. V brýlích klient uvidí servisní postupy přímo na částech stroje, které má momentálně servisovat. V jednoduchosti to znamená, že mu brýle budou ukazovat který šroubek má zrovna povolit či utáhnout. Pokud má tedy společnost ve fabrice staré stroje, kterým už dnes rozumí pouze starší zaměstnanci, je možné tyto návody takto zdigitalizovat. Ostatní a noví zaměstnanci tak mají přehled o tom, jak stroj servisovat a opravit.


Snížení nákladů a urychlení procesů

Velkou výhodou technologie vzdálené podpory ve spojení s rozšířenou realitou je snížení nákladů a rychlejší provedení servisu. Specializovaní servisní technici totiž nemusí být fyzicky přítomni na všech provozech. Technický problém v Česku je možné řešit například s technikem v USA či Německu. Lze ušetřit spoustu času a velké výdaje za cestování. Specialisté se totiž mohou kdykoliv a odkudkoliv na světě propojit v reálném čase s lokálním pracovníkem. Jedná se tedy o ověřenou a okamžitou návratnost investic.

Kliknout, připojit se a začít spolupracovat

Technologie je uživatelsky velmi přívětivá a vše lze zvládnout s pomocí pár kliknutí a během několika sekund. Rozhraní je velmi jednoduché a intuitivní. Pro spojení je možné použít například Skype, Zoom, ale i různé speciální aplikace, které za poplatek nabídnou propracovanější funkce. Společnost Tasty Air umožňuje tento produkt představit, připravit, uvést do provozu, či připravit aplikaci přímo na míru.

 

Specializovaný servisní technik se pak už jen připojí k vybrané aplikaci a lokální pracovník si nasadí brýle Vuzix na hlavu, nic mu proto nepřekáží v práci. Dochází tak k okamžitému vylepšení úrovně a rychlosti poskytovaných služeb.


Technologie AR napříč různými obory

Vzdálená podpora (RemoteAssist) ve spojení s brýlemi Vuzix M400 pomáhá ke kvalitnější komunikaci vašeho týmu. Ať už pracujete ve fabrice, na staveništi, v nemocnici nebo na zaoceánské lodi, budete mít všechny informace a nástroje potřebné pro vzdálenou podporu ihned po ruce. Díky inteligentním funkcím bude práce rychlejší, snadnější a hands-free.