Bobcat – interaktivní katalog s 3D animacemi

One Tough World – aplikace s 3D animacemi pro Bobcat

 V prosinci 2021 konečně spatřila světlo světa naše mobilní aplikace pro společnost Bobcat, která odteď může prezentovat svůj strojový park efektivněji a s využitím 3D animací v herním stylu. Světový výrobce strojů pro zemědělství a stavebnictví vsadil na chytré řešení, jak co nejplastičtěji demonstrovat a vysvětlit fungování svých výrobků i pro úplné laiky. Tasty Air stojí u vývoje aplikace od samotného začátku a spolupracovat chceme nadále i v budoucnu. Aplikace je níže k dispozici ke stažení.

Proč aplikace s 3D prvky vznikla?

 

Společnost Bobcat vyrábí a distribuuje široké portfolio rypadel, nakladačů, manipulátorů atd. pro nejrůznější práce ve stavebnictví, zemědělství, lesnictví, dopravním sektoru a dalších odvětvích. Tyto stroje lze navíc doplnit přídavným zařízením a násadami, aby zvládly rozličné úkony – vrtání, odklízení sněhu, sklízení obilí, bagrování půdy nebo sypání soli.

Tak početný, multifunkční strojový park i příslušenství ovšem není vůbec snadné prezentovat veřejnosti a potenciálním klientům. Firma DOOSAN BOBCAT EMEA – český partner Bobcat Company – se proto rozhodla zefektivnit a usnadnit propagaci s pomocí mobilní aplikace. Jejím úkolem je dynamicky, hravě a přitom jednoduše znázornit, jak stroje pracují a fungují v praxi.

Ačkoli je zadavatelem česká firma, aplikace bude v několika jazykových verzích sloužit svému účelu na pobočkách Bobcat na územích Evropy, Středního východu i Afriky (EMEA).

Přemýšlíte o možnostech zvýšení akraktivity vlastních produktů? Ozvěte se nám!

Co aplikace nabízí?

Z výběrového řízení vyšla společnost Tasty Air jako vítěz mj. i díky našim letitým zkušenostem s vývojem aplikací i 15+ letům praxe v herním průmyslu, kde máme na svém kontě hity jako Armed Assault nebo mobilní sérii Overkill.

A nutno dodat, že jsme obojí náležitě zúročili.

Jádrem appky je zeměkoule se 7 „světadíly“ pro 7 různých pracovních oblastí – road works, snow removal, grading, landscaping, forestry, construction, agriculture. Po rozkliknutí vybraného sektoru se zobrazí animovaná scénka, kde vidíme stroje Bobcat „v akci“ při jednotlivých úkonech. U každého stroje lze zmáčknutím přejít do detailního profilu, v němž najdeme popisek, technické detaily, fotografie, videa či brožuru a kde můžeme také odeslat dotaz či poptávku k danému stroji/nástavci.

Jedním tlačítkem se uživatel přesune zpět na pracoviště a zeměkouli. 

Na každém ze sedmi kontinentů 3D planety se odehrává jiný příběh s jinými stroji

Interaktivní 3D katalog

 

Vsadili jsme na hravou, kreslenou 3D grafiku v dynamickém prostředí, aby scéna věrohodně ilustrovala využití strojů v pracovním procesu. Dbali jsme rovněž na UX, tj. uživatelskou přívětivost, hladké fungování a kvalitní zobrazení ve smartphonu i tabletu. Aplikaci budou primárně používat obchodní zástupci firmy při obchodních schůzkách na tabletech. Appku si však bude moci stáhnout kdokoli, např. i klienti, a to jak na App Store, tak Google Play.

Úspěšná spolupráce s Bobcat pokračuje dál

 

 Výsledná aplikace a celá spolupráce s Bobcat je skvělou ukázkou toho, jak mohou digitální nástroje podpořit marketing (nejen) výrobních firem tím, že dokážou pojmout a prezentovat velké kvantum různorodých informací. Držíme klientovi palce a už teď se těšíme na pokračování, jehož výstupem by tentokrát měla být mobilní hra.

Vyjádření zákazníka


To co jsme zatím společně s Tasty Air vytvořili je pouhý začátek marketingového nástroje který nám pomůže naučit uživatele jaké řešení jsme schopni zajistit. Tasty Air jsme vybrali pro nadšení z projektu a pro společného pochopení našeho řešení. Kreativní team Tasty Air jsou zkušení kreativci kteří rozumí tomu co funguje z hlediska grafiky a snadnosti používání aplikací. Jsem si jistý že společně s Tasty Air dosáhneme potenciálu který zamýšlíme s budoucím vývojem aplikace.

 

Jan Podzimek

Fair & Event Coordinator

 

Máte zájem o podobnou aplikaci pro Vaši společnost?

Ozvěte se nám a my pro vás vymyslíme optimální řešení na míru!