„MOBIL V MUZEU”

Webinář

20. 6. 2024 - 13:00

ONLINE a ZDARMA

:
:
:
:

Technologie jsou součástí každodenního života. Mezi ně patří zejména mobilní zařízení jako telefony, které dnes nahrazují tablety či mobilní počítače. Svým výkonem dnes předčí počítače, které pomohly člověku k dobytí měsíce a málokdo dnes dokáže využít jejich plný potenciál. Trochu zapomínáme, že chytrý telefon zde není pouze na volání a chatování, ale že může sloužit jako dokonalá edukativní a prezentační pomůcka.

NAČERPEJTE INSPIRACI

Přijďte načerpat inspiraci. Na webináři pro pracovníky kulturního sektoru se dozvíte více o mobilních zařízeních v muzeích a jejich využití směrem k návštěvníkovi. Ukážeme si jeden z pohledů na mobilní zařízení pro interpretaci kulturního dědictví a práce s návštěvníkem a započneme diskuzi nad efektivním a vhodným využitím mobilního zařízení v muzeu.

PROČ SE PŘIHLÁSIT

Cílem webináře je shrnout typologii mobilních aplikací a představit možná řešení pro kulturní instituce, které prezentují sbírky a kulturní dědictví. Mobil má dnes každý a využívá jej denně. Pojďme proto společně přemýšlet, jak jej využít jako nástroj neformálního vzdělávání.  

 

Ve veřejném prostoru naštěstí narážíme čím dál více na lidi s mobilním telefonem, který jim neslouží pouze pro vzdálenou komunikaci, ale také pro zábavu, volnočasové aktivity a vzdělávání. Samozřejmě jsou u nás mobily využívány i v muzeích, galeriích a dalších kulturních institucích, ale ve většině případů ne tak, jak by mohli.

 

Prosíme všechny zájemce o registraci. Bez registrace nebudete do webináře vpuštěni.

NAPSALI O NÁS

REGISTRACE ÚČASTNÍKA

Doplňte chybějící údaje
Doplňte chybějící údaje
Doplňte chybějící údaje
Doplňte chybějící údaje
Vaše registrace byla úspěšně odeslána.
Omlouváme se, ale došlo k chybě.

Webinářem vás provede

Petr Chlebec

Petr Chlebec je členem KMH a věří, že nové technologie v muzeích mají své místo. Ve vedení fulneckého muzea se mu podařilo získat dotační titul se 100% proplacením financí a rád se o tuto zkušenost podělí. Společně povedeme diskuzi, která se týká právě nasazení nových technologií nejen v muzeích.