Rozšířená realita na míru

Rozšířená realita nabízí unikátní způsob, jak prezentovat produkty, oživit prohlídku hradů a muzeí nebo zefektivnit školení ve firmě či výuku ve škole. Uplatnění nachází rovněž v marketingu, logistice, medicíně, vojenství, umění, architektuře a dalších oborech.

 

V Tasty Air tvoříme aplikace s rozšířenou realitou pro firmy, průmyslové závody, turistické objekty a další klientelu. Ve výsledku tak dokážeme zefektivnit vaše výrobní, logistické a vzdělávací procesy, zatraktivnit prohlídku památek, a přilákat více návštěvníků.

Co je to rozšířená realita (AR)?

Rozšířená realita neboli AR (Augmented Reality) představuje obraz okolního světa „rozšířený“ o počítačem vytvořené objekty, jako jsou texty, 2D a 3D animace, videa, vizuální efekty aj.


V praxi to vypadá tak, že si na svém smartphonu či tabletu s pomocí foťáku nebo chytrých brýlí zobrazíte okolní prostor, který je obohacený o digitální modely produktů a strojů, historickou podobu hradu, mluvící historické postavy, zajímavé informace o daném místě apod.


Rozšířená realita dobře slouží v komerčním i nekomerčním sektoru, prodává, vzdělává, pomáhá a baví uživatele napříč generacemi.


V Tasty Air se specializujeme na vývoj AR aplikací pro klienty z cestovního ruchu, průmyslu či vzdělávání, ale rádi se chopíme nových výzev.

Rozšířená realita je technologií budoucnosti, kterou už dnes máme na dosah.
Líbí se Vám a chcete vědět víc? Ozvěte se nám.

Tvoříme aplikace s rozšířenou realitou na míru

V Tasty Air vyvíjíme aplikace s AR pro firmy a průmyslové závody (Váhala), turistická centra, muzea a památky (Zborovský hrad, TIC Brno). Každý produkt navrhujeme tak, aby navazoval na vaše konkrétní cíle a naplnil potenciál projektu.

 

Naše aplikace dokázaly zlepšit výrobní procesy, zkvalitnit trénink pracovníků nebo zvýšit návštěvnost a popularitu turistických objektů – viz Reference.

 

Rádi připravíme unikátní aplikaci i pro váš projekt, zasvětíme vás do technických detailů AR a společně navrhneme konkrétní podobu appky.

 

Díky zkušenostem a know-how vás provedeme celým procesem od A do Z – poradíme vám ohledně financování, provedeme vstupní analýzy, závěrečná testování, zajistíme servery i hosting a pomůžeme s propagací.

Vyvíjíme AR aplikace pro iPhony i Androidy

Naše aplikace s AR fungují na mobilním telefonu s iOS i Android, ve webovém rozhraní, na počítači a tabletu, stejně jako při použití herní konzole nebo chytrých brýlí. Aplikace s rozšířenou realitou vyvíjíme v enginu Unity, a umíme je portovat na jakékoli zařízení.

 

Nejčastěji však klienti poptávají tvorbu mobilní aplikace s AR na míru. Moderní smartphony totiž disponují fotoaparátem, čtečkou QR kódů i GPS navigací, což pro zobrazení rozšířené reality zpravidla stačí. Při vývoji vždy klademe důraz na principy UX/UI, intuitivní ovládání a responzivní zobrazení na různých displejích.

Proč má rozšířená realita zářnou budoucnost?


 Více interakce generuje vyšší zisky – AR dokáže lépe zaujmout i udržet naši pozornost, a lidé jsou tak ochotni strávit více času prohlídkou památky nebo zkoušením produktu. Aplikace s AR funguje jako účinný marketingový nástroj.


■ AR pomáhá a vzdělává – a to v každodenním, praktickém životě: při nákupu nábytku, prohlídce muzejní expozice a stále častěji ve škole, dopravě nebo zdravotnictví.


■ Moderní technologie hrají AR do noty – očekávaný rozmach chytrých brýlí, 5G sítě nebo wearable devices umožní rozvinout a plně zužitkovat potenciál rozšířené reality.


■ Dynamicky rostoucí trend – zatímco před pár lety o AR sotvakdo slyšel, dnes zažívá strmý růst a těší se zájmu jak samotných uživatelů a firem, tak investorů.

rozšířená realita aplikace 1

Nezávazná poptávka

5 možností, jak zužitkovat AR aplikaci v komerčním i neziskovém sektoru

Oslovily vás možnosti rozšířené reality? Zajímá vás, zda a jak byste VR mohli uplatnit pro svůj projekt?

 

Podívejme se na modelové příklady využití aplikací s AR v komerční i neziskovém sektoru:

1. AR v průmyslu

Firmy a závody nejčastěji využívají rozšířenou realitu pro trénink zaměstnanců. AR umožňuje simulovat pracovní úkony, plasticky znázornit fungování přístrojů, zobrazit produkty na displeji a efektivně zasvětit pracovníky do firemních procesů a prostředí.

2. AR aplikace v cestovním ruchu a turismu

Hrady, zámky, muzea, informační centra a další objekty mohou díky AR nabídnout prohlídku plnou interaktivních zážitků, mluvící historické postavy, dobová vyobrazení staveb, 3D modely dinosaurů, jakož i hry, kvízy a videa.

3. AR aplikace ve vzdělávání a školství

Interakce, autenticita, záživnost a efektivita – rozšířená realita nachází stále větší uplatnění při výuce předmětů jako fyzika, chemie, geometrie a mnoha dalších, stejně jako při praktické výuce ve škole a firemním prostředí.

4. VR v marketingu a e-commerce

AR přináší jedinečné možnosti pro prezentaci produktů a interakci s nimi. Se smartphonem v ruce si vyzkoušíte, jak vám sluší oblečení z e-shopu, zobrazíte si obsah balení, aniž byste museli otevřít krabici, nebo se podíváte, jak nábytek zapadne do vašeho interiéru.

5. AR aplikace v medicíně, dopravě, herním průmyslu a dalších odvětvích

V Tasty Air razíme nové cesty, jak aplikovat rozšířenou realitu v dalších, mnohdy inovátorských projektech a neprobádaných oblastech. Rádi s vámi zkonzultujeme možnosti AR pro váš projekt v oblastech medicíny, fitness, dopravy a letectví, ale i PC a video her nebo v herním průmyslu.

Jaký je rozdíl mezi virtuální (VR) a rozšířenou (AR) realitou?

Zatímco virtuální realita (VR) přenáší člověka do zcela umělého, simulovaného prostředí, rozšířená realita (AR) je založena na  skutečném světě kolem nás, který je obohacen o nové prvky v podobě grafiky, 3D modelů postav a věcí, videí apod. Podle nepsané definice je virtuální realita ze 75 % virtuální a z 25 % reálná, rozšířená realita pak z 25 % virtuální a ze 75 % reálná. Pro  zobrazení rozšířené reality zpravidla vystačíme s chytrým telefonem či tabletem, virtuální realita vyžaduje speciální brýle, sluchátka a techniku.

V praxi se prvky rozšířené a virtuální reality často prolínají a finální aplikace využívá obě technologie.

Také aplikace z naší dílny mnohdy kombinují oba principy uchopení reality pro co nejefektivnější praktický přínos.

Napište nám

Povinné pole.
Povinné pole. Špatně zadaný email.
Povinné pole.
Vaše zpráva byla řádně odeslána k obchodnímu oddělení.
Omlouvám se ale došlo problému, vaše zpráva nebyla odeslána.