Workshop

„VIRTUÁLNÍ REALITA V MUZEU”

Praha – Clam-Gallasův palác

:
:
:
:

WORSHOP se koná 12.3.2024 od 10:00

Komise muzejních historiků AMG, Tasty Air a Muzeum hlavního města Prahy vás zve na workshop Virtuální realita v muzeu, který se bude konat 12. 3. 2024 v Clam-Gallasově paláci v Praze od 10:00.

 

Seznamte se s virtuální realitou a objevte novou možnost, jak prezentovat své sbírky. Osahejte a vyzkoušejte si práci s virtuální realitou.

 

Během workshopu si vyzkoušíte práci ve virtuální realitě rozdělení do skupin. Společně se proměníte v kurátora muzea, který si může v imerzivním prostředí vytvořit vlastní výstavu. Také se ocitnete v roli návštěvníka, který pracuje s existujícími sbírkami, a podílí se tak na tvorbě prezentace sbírek v muzeu, aniž by došlo k jejich znehodnocení.

Virtuální realita - svatováclavské návrší v Olomouci z 12. století - klient: Muzeum umění Olomouc

PROGRAM

9:30-10:00   registrace

10:00-10:10 uvítání

10:10-11:50 prezentace příkladů VR v muzeu

11:50-12:00 diskuze

12:00-12:30 coffe break se svačinou

12:30-13:30 workshop

13:30-13:50 coffee break

13:50-14:50 diskuze u kulatého stolu

14:50-15:00 shrnutí a rozloučení

Ukázka aplikace s rozšířenou realitou a dalším interaktivním obsahem pro město Brno

PROČ SE PŘIHLÁSIT?

Do nedávna něco nepředstavitelného! Nové technologie se stávají víc a víc nedílnou součástí muzeí i galerií a jsou skvělým nástrojem, jak moderní, interaktivní a záživnou formou prezentovat historickou podobu památek jejich návštěvníkům, či upotat pozornost nové, mladší generace, která se dnes již bez digitálních technologií neobejde. Zveme Vás na webinář, na kterém Vám představíme možnosti využití virtuální a rozšířené reality právě ve vašem muzeu či galerii.

Délka webináře: 60 minut

Cena: zdarma

NAPSALI O NÁS...

REGISTRACE ÚČASTNÍKA:

Doplňte chybějící údaje
Doplňte chybějící údaje
Doplňte chybějící údaje
Doplňte chybějící údaje
Vaše registrace byla úspěšně odeslána.
Omlouváme se, ale došlo k chybě.

Webinářem vás provede

CEO TASTY AIR

Vojtěch Buday

Poznal jsem, že v muzeích jsou lidé milí, usměvaví i sdílní a proto se mi s nimi skvěle spolupracuje. V Tasty Air pracujeme na projektech např. pro Muzeum umění Olomouc, Technické muzeum v Mostě nebo Bojnický zámek na Slovensku, které Vám rád představím.

Zvláštní host

KOMISE MUZEJNÍCH HISTORIKŮ

Petr Chlebec

Pan Mgr. Petr Chlebec je členem KMH a věří, že nové technologie v muzeích mají své místo. Ve vedení fulneckého muzea se mu podařilo získat dotační titul se 100% proplacením financí a rád se o tuto zkušenost podělí. Společně povedeme diskuzi, která se týká právě nasazení nových technologií nejen v muzeích.