Mobilní aplikace s 3D animacemi pro Bobcat


Je nám ctí i potěšením vyvíjet novou aplikaci pro Bobcat, předního světového výrobce strojů pro stavebnictví a zemědělství. Mobilní aplikace umožní plasticky, dynamicky a názorně – s využitím 3D animací v herním stylu – prezentovat, jak jednotlivé stroje a přídavná zařízení fungují v praxi, čímž podpoří propagaci a marketing firmy. Aplikace spatří světlo světa na konci roku 2021. Už nyní vám přinášíme první ochutnávku.


Proč aplikace vznikla

Cílem je moderně, názorně a hravě znázornit, jak pracují jednotlivé nakladače, rypadla, manipulátory atd. v kombinaci s nástavnými zařízeními. Každý pojízdný stroj Bobcat lze totiž doplnit celou škálou příslušenství pro konkrétní úkony – půdní vrtání, sběr kamení, odhrnování sněhu, sekání porostu atd. Právě multifunkční využití strojů Bobcat představuje jejich velkou přidanou hodnotu a konkurenční výhodu. Naším úkolem bylo toto vše vtělit do moderní aplikace, která bude sloužit jak obchodním zástupcům firmy, tak zákazníkům pro snadnou prezentaci a pochopení technologie.


Aplikace, která staví cesty, kácí stromy i odklízí sníh 
Ústředním motivem appky je zeměkoule, kde každý světadíl reprezentuje jednotlivou pracovní sféru, tj. zemní práce, lesnictví, stavebnictví, odklízení sněhu apod. Po rozkliknutí se zobrazí animovaná scéna, která zobrazuje příslušné stroje v akci při hrabání sněhu, bagrování nebo sklízení obilí. U každého z nich lze zmáčknutím přejít do detailního profilu s fotkami, videi, technickými parametry a dalšími informacemi o daném modelu.


Velkým benefitem je právě možnost předvést propojení strojů s přídavnými zařízeními. Namísto dlouhého textu či vysvětlování, aplikace vše snáze a efektivněji vysvětlí v „3D přímém přenosu“.


Jak jsme zúročili bohatou praxi z video game industry
Zadavatelem projektu je DOOSAN BOBCAT EMEA s.r.o., český partner společnosti Bobcat Company – globálního lídra v oblasti stavebních a zemědělských strojů, původně z USA, jenž působí na trhu od roku 1947.


Důvodem, proč si Bobcat vybral naše studio Tasty Air, byly mj. naše zkušenosti s vývojem mobilních aplikací a her. Díky 15+ letům praxe v herním průmyslu (vč. hitů jako Armed Assault nebo mobilní série Overkill) jsme mohli dát prezentaci strojů ten správný dynamický i „hravý“ kabát. Důraz jsme kladli také na UX, tj. uživatelskou přívětivost, hladké fungování a adekvátní zobrazení ve smartphonu i tabletu – aplikace bude primárně využívána na tabletech.


Připravují se dále jazykové mutace pro plnohodnotné použití na územích Evropy, Středního východu a Afriky (EMEA).
V neposlední řadě bude součástí aplikace funkce pro sběr kontaktů na potenciální zákazníky. Věříme, že náš nový výtvor přinese společnosti Bobcat příležitosti k dalším zakázkám a rozvoji.


Po vydání aplikace přidáme detailní informace a videa o projektu do sekce Reference, kterou nezapomeňte sledovat.