• Domů
  • > Blog
  • > TASTY AIR oživí Svět Komenského

TASTY AIR oživí Svět Komenského

Ukázat Jana Amose Komenského pomocí virtuální reality chce Svět Komenského ve Fulneku na Novojičínsku. V gotické kapli, která je součástí muzejní pobočky krajského Muzea Novojičínska, tak s pomocí moderních technologií Komenský doslova ožije.

 

"Kaple je unikátní budova. Žádná jiná, kde můžeme dokázat přítomnost Jana Amose mezi lety 1618 až 1621, v České republice neexistuje,“ uvedl vedoucí Světa Komenského Petr Chlebec s tím, že cílem projektu je vrátit návštěvníka zpět v čase.

 

Společnost Tasty Air momentálně prochází fázi tvorby a reflexe scénáře společně se Světem Komenského. Stávající expozice nabízí pohled do let 1618 až 1621, kdy Komenský ve městě žil. Když si návštěvník nasadí brýle na virtuální realitu, uslyší vypravěče, který jej provede kaplí od roku 1400 až do přítomnosti. Díky virtuální realitě budou návštěvníci moci zažít útěk Komenského z Fulneku, nebo si zkusí projít Labyrint světa, kde zažijete Mámení a Všudybuda a projdou si životopisem Jana Amose Komenského.

 

„Vytvoříme digitální kopii kaple tak, jak vypadala kdysi, a v reálném čase budeme měnit její podobu. Současně budeme do této virtuální reality vkládat živé herce,“ poukázal Vojtěch Buday.

 

 

FULNEK POJÍ S KOMENSKÝM JEN TŘI VĚCI

 

Je známo, že Komenském ve spojení s Fulnekem jsou známy jen tři věci. Není to moc, ale i tak samotný výklad návštěvníkům zabere půlhodiny. Právě díky virtuální realitě a navrženým řešením společnosti Tasty Air se celkový prožitek prohloubí a zintenzivní.

 

První řešení bychom měli znát již v tomto roce. Těšíme se na něj i na zpětnou vazbu návštěvníků Světa Komenského.