Zažít podzemí trochu jinak…

A je to tady! Tasty Air Vám představuje další povedený projekt – Dolů do dolu. Celá realizace trvala bezmála dva roky, první návrhy, jak by interaktivní podzemí mohlo vypadat, vznikly již v roce 2020. Do detailu vymazlená animace se vyvíjela ve spolupráci s Podkrušnohorským technickým muzeem v Mostě.


Celý projekt je vytvořený tak, aby nejen zaujal, ale také edukoval, a to děti základní škol i studenty středních odborných škol. Pojďme společně nahlédnout do podzemí a představit si jednotlivé části.

 

 


„Projekt představuje historii hornictví na Mostecku a je rozdělen do 4 časových pásem od dob pravěku až po současnost. Díky interaktivní formě zpracování celého příběhu můžete těžit suroviny, seznámit se s nimi, nebo použít dobové předměty. Cíl byl jasný – přiblížit uživatelům role horníků v jednotlivých časových obdobích,“ komentuje autor projekt Vojtěch Buday.

Za zmínku stojí i fakt, že se nejedná jen o interakci s dobovými předměty a činnostmi poplatnými v té době, ale díky výtahům, se časem přesouvám do současnosti, kde se můžete seznámit s novodobou záchranářskou technikou.


„Máme za sebou i první velmi pozitivní feedback ze strany studentů. Zpětná vazba je přesně to, co nám pomůže celou aplikaci posunout uživatelsky zase o kus dále,“ dodává Vojtěch Buday.

 

Je to právě virtuální realita, která pomůže dětem i studentům danou problematiku více a lépe pochopit.

Celý projekt se nyní dokončuje, hotový bude do konce roku 2022. Kompletní informace o něm si brzy budete moct přečíst v našich referencích. 

 

Edukativní aplikace Dolů do dolu je zpracována jak pro virtuální realitu, tak pro počítačovou platformu. 


Pohádkový cartoon jako správná volba


Grafická stylizace je záměrně dělaná pohádkovým cartoonem, protože je cíleně vyvíjena pro žáky a studenty nižších ročníků středních škol, navíc virtuální brýle nemají tak vysoký výkon a vypracovanou grafiku, aby zvládly super realistické vykreslování detailních obrazů.