Jak jsme vyrazili s Packetou na EXPO Dubaj 2020

Logistická skupina Packeta, která vlastní i v Česku oblíbenou Zásilkovnu, se letos účastní prestižní světové výstavy EXPO Dubaj 2020 (posunuto o rok kvůli pandemii). Jejich mise je představit své služby a novinky v oblasti robotizace, včetně pilotního projektu pro doručování zásilek s pomocí dronu.

 

Přilákat a zabavit kolemjdoucí návštěvníky je pak úkolem mobilní online hry, kterou jsme pro Packetu na podzim 2021 připravili v Tasty Air.

Virtuálním skladníkem v arabské poušti

Zákazník nás s nabídkou oslovil během září 2021. V relativně krátké lhůtě tak bylo nutné vytvořit jednoduchou aplikaci, která nabídne uživateli rozptýlení a zároveň virtuální ochutnávku logistických služeb.

 

Vznikl tak nápad mobilní hry, kde hráč ovládá paletový vozík a sbírá balíky jedoucí z pásu, které musí převézt do depa. Za každý odvezený balík se hráči počítají body. Cílem hry je získat co nejvíce bodů za časový limit 90 vteřin.

 

Po dokončení je hráč pozván k účasti v soutěži, čímž dále pokračuje jeho interakce s firmou jak v digitální podobě, tak přímo ve stánku na místě.

 

Herní klasika v moderním kabátu a s QR kódem

Při vývoji appky jsme se inspirovali pionýrskými hrami, mj. i legendárním ruským hitem 90. let – Vlk a vajíčka. Jednoduchý princip jsme obohatili o fyzikální 3D prvky v podobě padajících balíků, kuželů, bowlingových koulí či nábytku, které může nezkušený hráč cestou do depa snadno vysypat, a ztratit tak cenné body.

 

Klíčovým úkolem pak bylo hru co nejvíce zpřístupnit návštěvníkům EXPO v Dubaji. Proto jsme zvolili cestu webové aplikace, již si uživatel spustí přímo v prohlížeči telefonu. Stačí naskenovat QR kód umístěný ve stánku a během pár sekund se displej promění v herní ovladač. Odpadá tak nutnost instalace aplikace, která přeci jen vyžaduje o něco více času, jehož na světové výstavě není nazbyt. Navíc jde o bezpečnější řešení vzhledem k pokračující pandemii koronaviru a přísným opatřením v Emirátech.

 

Mobilní hry jako marketingový nástroj 21. století

Věříme, že náš digitální příspěvek pomůže skupině Packeta zaujmout návštěvníky výstavy a přinést nové obchodní příležitosti. Ve spolupráci chceme pokračovat a časem připravit sofistikovanější verzi s neomezeným počtem hráčů a dalšími vychytávkami.

 

Právě mobilní aplikace a hry představují stále žádanější marketingový nástroj, s nímž firmy prezentují své produkty a služby na výstavách či veletrzích. Dalším takovým příkladem z dílny Tasty Air je aplikace pro společnost Bobcat.

 

Rádi zviditelníme i váš projekt, firmu či produkt s pomocí mobilní aplikace s využitím virtuální a rozšířené reality!