Jak Apple rozvíjí augumented reality?

 

„Představte si, že by mezi vaší představivostí a skutečným světem nebyla žádná dělící čára,” přesně tak představuje společnost Apple svou aplikaci založenou na rozšířené realitě. Právě tato jedinečná technologie se začíná stále více protkávat do našich životů a zcela tak proměňuje všechno, na co jsme byli dodnes zvyklí. Nová vlna revoluce je tady. Tentokrát ryze technologická.

 

Rozšířená realita proměňuje všechny naše běžné činnosti

AR neboli Augumented Reality či také rozšířená realita si klade za cíl proměnit prakticky všechno, co během dne děláme. Jak se učíme, jak pracujeme, jak si hrajeme nebo nakupujeme či jak udržujeme kontakt s okolím. To všechno jsou věci, které vnímáme prakticky jenom my a co dodnes nebylo možné vnímat jinýma očima, respektive co dodnes nebylo možné uskutečnit jinak.

 

Aplikace Augmentovaná realita se však stává jednou z nejrozšířenějších platforem pro rozšířenou realitu na světě. Její součástí jsou miliony zařízení, které zkouší inovativní technologii na vlastní kůži.

 

Rozšířená realita v různých aplikacích zatraktivňuje návštěvnické okruhy muzeí, výstav, hradů či venkovních turistických objektů. Sami si ji můžete vyzkoušet v aplikaci na Appstore Play Brno, kde se Vám třeba po obývacím pokoji může pohybovat brněnský drak.

 

 

Pozměnit realitu

Ve skutečnosti je možné pomocí rozšířené reality pozměnit tu stávající. Stačí namířit fotoaparát a přidat do obrazu cokoliv vás jen napadne. Clipsy patří k nejoblíbenějším efektům, které jsou navíc trojrozměrné.

 

Kromě clipsů však lze přidat také vtipné vzkazy, oznámení, případně lze upravit video pro zábavu, které následně publikujete na sociální sítě.

 

Funkce, které oceníte

Při používání, respektive využívání rozšířené reality máte k dispozici celou řadu funkcí, které vám přijdou při tvorbě upravené reality vhod. Například vizualizovat 3D projekty v rozšířené realitě je možné díky funkci ARki. Tato technologie patří k vůbec nejnovějším a pomocí ní se umísti nejedny vizualizace či objekty v jakémkoli prostoru. Vyzkoušíte to také?

 

Další zajímavosti: