Retrogaming v muzeu


Muzeum regionu Valašsko zve na herní „pařbu“ ála 80.–90. léta

Originálně a zábavně se rozhodlo vedení muzea oslavit své 100. výročí. Pro všechny milovníky historických počítačů, herních konzolí, emulátorů a nesmrtelných legend jako Prince of Persia, Doom či Space Invaders uspořádali unikátní expozici „Retrogaming – interaktivní výstava o historických počítačích a starých hrách“.

 

Na vsetínském zámku si můžete až do 28. dubna 2024 nejen prohlédnout „historickou“ výpočetní techniku, ale hlavně se dosyta vyblbnout na hitech předchozích dekád s celou rodinou. Součástí výstavy je Pařanské doupě, kde se naplno ponoříte do zážitků, nezapomenutelné grafiky a zvuků retro her.

Jako zkušení vývojáři her a herních aplikací pro muzea jsme si tuto akci nemohli nechat ujít!

Vyrazte na cestu do pravěku gamingu

Retrogaming je putovní výstava, již připravilo a dále zapůjčuje Regionální muzeum Litomyšl a která již byla k vidění na více než 30 místech v Česku. Jejím posláním je prezentovat vývoj výpočetní techniky a PC gamingu od jejich skromných začátků až do poloviny 90. let 20. století.

 

Přehlídka tak zahrnuje dobový počítačový hardware, na němž si návštěvníci zahrají tehdejší pecky z Česka i zahraničí. Pamětníci si zavzpomínají na staré dobré časy, zatímco mladší generace si – s mírným údivem či úsměvem na rtech – poprvé „zapaří“ na takových perlách, jako byly Pac-Man, Space Invaders, Prince of Persia, Cannon Fodder, Doom, Dynablaster, Lemmings a dalších.

Herní výstava, z níž dýchá nostalgie

Přestože se grafikou, interakcí, efekty a zvukem staré hry nemohou těm současným rovnat, stále nabízí jedinečnou atmosféru, napínavé, náročné souboje či úkoly i zasloužené uspokojení po jejich zvládnutí. Nostalgickou atmosféru v muzeu doplňují dobové plakáty, screenshoty her, historické počítače a samozřejmě doprovodné texty.

 

Cestu do Vsetína a výstavu retro gamingu si užili i členové našeho týmu z Tasty Air. Hry, které nás v dětství inspirovaly na cestě k IT, programování a vývoji VR/AR aplikací, jsme si dosyta užili s naší rodinou a přáteli. Důkazem naší nehynoucí lásky k PC hrám jsou i mini hry, které tvoří součást průvodců s rozšířenou realitou pro TIC Brno nebo Hrad Hukvaldy.

Jako opravdoví srdcaři tak vřele doporučujeme výstavu Retrogaming také všem fanouškům Tasty Air!

Napište nám

V TASTY AIR vyvíjíme aplikace, virtuální a rozšířenou realitu nebo hry na míru. Máte zájem vybudovat expozici, která kombinuje moderní technologie? Ozvěte se nám.  Rádi vám pomůžeme.

Field is required
Field is required Incorrect email
Field is required
Field is required
Your message was sent successfully
Sorry, your message was not sent